Nový
(1271)
(71) čtenář citátů
10.04.2013, 07:56:09

Z citátů antických autorů. 1.Čím je kdo vzdělanější a moudřejší, tím je skromnější. HORATIUS 2. Zlatem se otevírá vše i brány podsvětí. L.A.SENECA 3.Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák je opakuje. M.T.CICERO 4. Všechno co vzniklo, zaniká. Všechno má svůj konec. PLAUTUS 5.Občané nejdříve si musíme nahrabat peníze a pak přijde ctnost. HORATIUS 6.Peníz je teď nejvyšším králem v zemi. HORATIUS 7. Co zmohou zákony tam, kde vládnou jedině peníze. TACITUS

(70) občan Napajedel
09.04.2013, 21:14:04

Všiml jsem si, protože bydlím u hlavní cesty velkého nárustu kamionů s logem AC STEEL. Ví někdo co je to za firmu jejich kamiony jezdí do PZ Slávia.

(69) zerotinova
08.04.2013, 20:36:01

Tak jsme se dočkali. Opět tavírna hliníku smrděla celou sobotu a neděli a to jsme od PZ vzdáleni cca 150-200m.Jak to může pak vypadat v blízkosti rodinných domků. Lituji nás všechny, co musíme dýchat. Vždyť na Lánech a v okolí PZ kolik je úmrtí a na jakou diagnozu. O to se nikdo nestará?Přece máme komisi živ.prostředí, co ta dělá? A za dřívějších dob byla i komise zdravotní, ta již neexistuje?, aby se někdo nad tímto zamyslel? Vždyť v zastupitelstvu je i lékař.Jaký má na toto názor?
V neposlední řadě je s podivem, že na bývalé jiříčkově hospodě se pracuje dál jako by se nechumelilo, ale cedule o povolení stavby nikde není. My když jsme opravovali dům, tak tam musela být umístněna. Co na to památkový úřad a stav.úřad města?

(68) Občan Napajedel
15.03.2013, 12:50:56

Něco málo z politiky(sjezd ČSSD)

Projev politiků v přímém přenosu bych malinko zjednodušil a vytáhl z proslovů vlastní pochopení a názor či prioritu, a tu, že každá ucelená část regionu(popřípadně oblasti) by si měla pořídit tupé nůžky a přesně si vystřihnout a řešit svoji část, jenž má na starost a velice jednoduchou náukou, váhou a konfrontací ladit si s přilehlými sousedy své poznatky a připomínat si své postavení a starostlivost své části a vyjádření.

(67) Michal
11.03.2013, 09:30:23

Pahrbek

Urcite uz pri stavbe rekreacniho strediska bylo mysleno na ucel tohoto relexacniho mista, jednak vzdalenosti(napr. umisteni prumysloveho arealu) a posleze vysadbou stromove hraze, ktera zarucila rozmelneni nekdy i tvrdych akordu. Proto si jiste zaruci tym urbanistu pochvalu za vhodne umisteni domova duchodcu u naseho prijemneho lesiku.
Dozajiste odpovidam ani ne za melkost hluku, ale zajiste za vkus casti jenz hranici s prilehlym odpocinkovym mistem, ktere dozajista umim ovlivnit jen z casti.

(66) Pahrbek
06.03.2013, 12:52:28

Léto budiž pochváleno!Již jsme se dohodli! Zima je na ústupu, blíží se námi oblíbené období jara a následně léta. Ale s tím i další problémy. Jak víme, RS PAHRBEK loni zahájil sezonu koncertem skupiny "TURBO".I přes opětovné upozornění, že tady v okolí RS čicháme co sem nepatří, ale potýkáme se i s hlukem z koncertů, které přesahují hranice únosnosti. Loni si této oblíbené skupiny užívali i lidé až na Husově ulici, dokonce se to neslo až do Spytihněvi. Nemáme nic proti vystoupení, ale v mezích normy a ne do půl noci. Všude se po lidech chce dodržovat noční klid, tak by to mělo platit pro všechny. Ještě dáme připomínky k těmto relacím na město, aby si pohlídali dobu koncertů, které si myslíme, že na RS nepatří a když tak ať je dělají vevnitř.Druzí ve městě to by museli přizpůsobit své podniky. Nebo na někoho to neplatí? Občané bydlící v blízkosti RS Pahrbek

(65) Michal
04.03.2013, 14:02:09

Plkec kroužek

Nebylo by špatné založit debatní kroužek mimo rámec veřejné debaty, aby jsme se mimo veřejnost imagionárně konfrontovali a napadali, v dobrém slova smyslu a posléze přednesli ucelený návrh, či dotaz a podobně. Z důvodu aby jsme nezanesli plén sic dobrým i úmysly a zanesli důležitý pravidelný chod úřadu.

(64) upozornění
01.03.2013, 10:20:30

Maminky, kdyby vás napadlo jít na procházku se svým miminkem na RS Pahrbek, tak než sejdete dolů s kopce dobře se podívejte! Pokud uvidíte mlžný opar, který se táhne od průmyslové zóny udělejte rychle čelem vzad. Já jsem to včera přehlédla a vjela jsem do toho. Ještě teď mě bolí hlava. Neriskujte !!!

(63) Občan
28.02.2013, 17:01:13

Nadzvihl mě ze židle komentář p. z Infokanálu kdy řekla, že na zastupitelstvu se domluvila další spolupráce ohledně PZ Slavia. Vždyť všichni viděli s jakou arogancí se chovali k zástupcům OS.
VŽDYŤ JAK ZASTUPITELÉ, TAK PRACOVNÍCI JSOU VELMI DOBŘE PLACENI Z NAŠÍCH DANÍ.
Měli by nás VOLIČE ZASTUPOVAT a né urážet a přesvědčovat o tom, že za nic nemůžou. Vetšina z nich odsouhlasila v obytné zóně problematické podniky.

(62) Jana Válková
26.02.2013, 19:44:19

Ve středu jsem se dívala na zastupitelstvo. Měla jsem smíšené pocity, ale ke konci v různých to byla hrůza. Proč p.starostka měla hlavu v dlaních?
A jak usekla celou debatu, přece občané mají právo
říct svoje názory, nehledě k tomu, že ten pán navrh to, co by bylo potřeba.Proč se to neřeší s podnikateli a občany společně, aby se našla společná řeč. Může mi na to někdo odpovědět?
Snad by i ved.živ.prostředí změnila tón a jednala
slušně.Jak to, že neměla nějaké výsledky které měl ten pán?

(61) občan od PZ
26.02.2013, 16:51:03

Dnes zamořeny Napajedla od Pahrbku po most. Bylo to husté.

(60) Ruda
25.02.2013, 15:56:59

Čemu se zde všichni divíte. Myslím, že na vše odpověděla pani starostka na dotaz paní Hlochové ohledně parkování vozidel na ulici Dvořákova. Místo aby věcně reagovala, reagovala zcela nepochopitelně protiotázkou kde parkují vozidla ti co přijedou na návštěvu na Lány. Tento způsob komunikace svědčí o aroganci moci.

(59) Michal
25.02.2013, 15:34:22

Areál Slávie adal.

Jenom bych dodal, že v Areálu Slávie by mohli být napajedelské firmy pohromadě a mohli by si vzájemně pomáhat a byl by v tom přehled, tak jak by mohli být úřední kanceláře vedle spořitelny a Napajedlák tak i přespolňák by měl všechno v jednom, tzv. u huby.

(58) Eda
25.02.2013, 13:31:59

Je libo lagunu? Sem s ní! Je libo umístit provoz, který jiné město zamítlo? Sem s ním! Napajedla přivítají každého s otevřenou náručí, bez ohledu na to, co říkají občané. Ano můžeme říct svůj názor veřejně, ale s rizikem, že už si nikde /pokud nejsme v důchodu/ ani neškrtneme. Demokracie k nám ještě nedorazila. Byli jsme toho svědky na poslední schůzi zastupitelstva. Problém prům.zóny je "neřešitelný,"jak se zdá, nikdo neví jak z toho ven a proto se bude monitorovat ovzduší ještě na opačných koncích Napajedel.Místo toho, aby město od začátku kontrolovalo na co dalo stavební povolení, nechávají to tak. Hlavně, že tu proudí turisté! Krásné přivítání. Ať jedete z kterékoliv konce , vždy Vás přivítá hospoda /pardon restaurace/ a u Pahrbku ještě kompostárna a hliníkárna. Těch občerstvovacích stanic mají Napajedla téměř 20. V létě jsou občané obtěžováni z RS hlasitou hudbou a stížnosti občanů se neřeší. V letních měsících nepředstavitelný smrad, ale protože existují pořád nějaké výjimky orgány mají vše podle zákona. Podnikatelé se brání, že zavřou a zruší pracovní místa, lidé se bohužel brání mlčením, jinak mají vyhazov, druzí mlčí protože neví ke komu se přidat, co když budou někdy něco po radnici potřebovat. Já bohužel patřím mezi ty /a stydím se za to/, kteří se bojí, důchod v nedohlednu a doplatila by na to celá moje rodina. Je mi z toho všeho smutno, všude stávkují i ti chudí Bulhaři. Nám zdražují, dávají nám minimální mzdu, protože by "museli" zavřít podniky, ale kde berou na ty auta, drahé dovolené, nové domy, rauty atd., když jsou takoví chudáci? No nic. Buďme hrdí na to, že máme co ukazovat a čím se chlubit, je tu přece zámek, RS Pahrbek, spousta hospod, krásné náměstí, jazzové koncerty, akorát těm koním je to jaksi jedno, ale jak víme kůň je inteligentní a šlechetné zvíře! Děkuji za pozornost a přeji všechno dobré, Váš "spokojený" spoluobčan.

(57) občannapajedel
24.02.2013, 14:04:41

Už to musí být občanům Napajedel podezřelé jak dlouho si občané stěžují, že je obtěžuje tavírna hliníku a přes všechna měření, která se provedla nenastalo žádné zlepšení. PODLE ZÁKONA SE MUSÍ KAŽDÁ KONTROLA HLÁSIT FIRMĚ DOPŘEDU a není právě v tomto ten problém, že se firma chová jinak před kontrolou a jinak v běžném provozu? Víte někdo kdo tu tavírnu pustil do města? Možná zrovna sedí v čele zastupitelstva a jen předstírají, že s tím chtějí něco dělat. Rada rozhodla zajistíme kontrolu půdy, ale ne v okolí PZ, ale v celých Napajedlích. To znamená, že hlavní problém zase odklánějí.

(56) Michal
24.02.2013, 05:26:35

Poznamka

Nerad bych se dozil toho, aby se mesto NAPAJEDLA prejmenovalo na BALTACI a.s.

(55) Michal
24.02.2013, 04:58:45

Imigracni

Dale by me zajimalo, jestli policie ma dostatecny prehled(kartoteka-otisky) o narustu a hlavne pobytu cizincu v nasem meste?

(54) Michal
24.02.2013, 04:56:19

Stavebni povoleni

Zajimalo by me jestli jestli "stary zamek" vedle sporitelny ma stavebni povoleni, protoze jsem nikde nevidel vyveseny papir za sklem formatu A4 a probihala tam stavebni cinnost, dale se obracim k rekreacnimu stredisku, atd.
Stavebni povoleni je pro urednika nepostradatelna rutina bez ohledu na jednotlive pripady v televizi(viz.reprezentace)

(53) Michal
24.02.2013, 04:45:05

Kontaminace pudy

A jeste jednou se vracim k veci kontaminace pudy. Proboha tady jde o lidske zdravi a ne o kseftovani se zeleninou. Starostka a misto-starosta by si meli naplanovat praydninovy vylet do dolu a popripadne se tam nechat i zamestnat. A jeste k jedne veci. V politice je nepripustne, aby zastupitel vedl jednani a zaroven loboval za svoji firmu.

(52) Michal
24.02.2013, 04:36:57

Jednani zastupitelstva

(omlouvam se za interpunkci)Po shlednuti jednani zastupitelstva me velice potesilo, ze nekteri z Vas si konecne uvedomili, ze tady nebojujem za levnejsi chlebicky popr. listky do divadla zdarma, ale za to ze jsme hrdi byti obcanem Napajedel a snazime se vramci svych zkusenosti a dovednosti byti prospesni nasemu mestu.
Konecne si pomalu uvedomuji i cleni zastupitelstva, ze je prospesne nekdy nezvednou ruku, ne proto aby kazil dozajiste narocnou praci Starostky, ale proto aby vec nebyla schvalena a tim dostali clenove cas a vice materialu k jednotlive kauze ci problematice.

(51) občan města
23.02.2013, 21:03:24

Když jsem se dnes díval na opakované zastupitelstvo už vím koho příště nevolit.

(50) Karel
23.02.2013, 18:11:49

Nebude odebírání vzorku půdy na ulici Husova z důvodu nové výstavby? Tady se přece musí prokázat, že je vše v pořádku, aby ceny pozemků neklesly.

(49) student
23.02.2013, 18:05:39

Jsem ještě student právnické fakulty a velmi se divím, že právník města starostce nevysvětlí, že ona nese plnou zodpovědnost za životní prostředí ve městě. Samospráva rozhoduje co si do svého katastru pustí.

(48) Věra
23.02.2013, 18:01:41

Po zhlédnutí opakování zastupitelstva ze dne 20.2.2013 jsem přesvědčena o tom, že vedení města je zodpovědné za životní prostředí ve městě. A pokud stavební úřad pustil do města problémové firmy je za to zodpovědné město. Výmluvy starostky už mě nebaví.

(47) Jarda
21.02.2013, 16:25:46

Z vystoupení některých členů zastupitelstva je patrný nezájem a neochota cokoliv řešit. Radši se budou tvářit že ničemu nerozumí než aby projevili nějakou aktivitu a snahu o spolupráci.
Konec konců pokud město zastupuje právník pro kterého je jedno a totéž realizace stavby a kolaudační souhlas tak se není ani čemu divit


 Jméno *
 E-mail *
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
8 + 8=

Sdílejte tento obsah na sociálních sítích...