Nový
(1221)
(1196) Volič
02.10.2018, 19:51:14

Je smutné, že právě před volbami se p. Skála tolik zviditelňujete jako lídr ODS. Mrzí mě to,že se k tomu snížíte,pokládal jsem Vás za velmi slušného člověka. Člověk míní, okolností mění.


(1195) napajdlak
02.10.2018, 14:48:04

Pane skála, dík za příspěvek, ale asi to je jako házet hrách na stěnu. Stokrát jsem jel na kole kolem areálu a nic jsem necítil! Ani v sobotu či neděli. Asi je to u paní malované nějaká paranoa. A pokud si dobře vzpomínám, tak v loňském roce byly na kabelové televizi záběry ,,zdravých,, stromu u pahrbku. Lehce do nich vjel šrubovák, jeden potom i spadl. Nechá se paní málovaná zavřít? A když jste u toho jarmarku, všiml jste si toho chrliče ohně? Neměla by na něj paní M podat trestní oznámení za znecistovani ovzduší?

(1194) Vilém Skála
02.10.2018, 13:40:21

Dobrý den paní Malovaná, chápu, že ve vašem věku si připravíte text dopředu. Problém je v tom, zda si ho připravíte sama. A opravdu si myslíte, že lidé ze Slavie nemají o víkendu nic jiného na práci, než Vám "smradit a hlučet"? A vezmete si odpovědnost za to, až nějaký strom spadne? Podívejte se na topoly za Moravou, jak vypadají "zdravé" stromy. Diky vám se uz dávno nezačalo s obnovou kaštanů u kostela, které jsou také časovanou bombou. Zkuste přijít s něčím novým, tohle už je po tolika letech ohraná písnička, která už na nikoho nezapůsobí. Ani když si postavíte stánek u radnice na Svatováclavských slavnostech...

(1193) napajedlak
02.10.2018, 13:28:20

k cyklosjezdovce - tak možná ji zatím připravují v mapách, předpokládám, že, pokud ji budou chtít zrealizovat, budou mít souhlas všech majitelů.

(1192) Malovana
02.10.2018, 11:21:36

Životní prostředí,
se v našem malém městě v posledních letech výrazně zhoršilo přesto, že vedení radnice tuto skutečnost nechce připustit. A že se nejvíce zmiňuji o Slávii je jasné, protože tam bydlím a denně se potýkám s hlukem a zápachy, které překračují ploty průmyslového areálu a vstupují do našich domů a na naše pozemky, ze kterých jsme byli vytlačeni. Chápu, že jsem svým diskuzním příspěvkem v červnu píchla do vosího hnízda a naštvala paní starostku, pana Brabce, pana Kotáska, pana Vycudilíka, pana Pavelku A. a možná i další. A že si příspěvek připravím a přečtu je v mém věku pochopitelné a zvláště v tak nepříznivé atmosféře jaká probíhá na zastupitelstvu. Praktiky jak potrestat opovážlivost nejen mé osoby, ale i dalších členů ZN se začaly projevovat už v roce 2014, kdy jsme se snažili za OS "Za zdravá Napajedla" zabránit vykácení topolové aleje u RS Pahrbek. Jistě si občané na tu kauzu pamatují, kdy firma ARCHKES Praha měla zájem v záplavové oblasti postavit nějaké ubytovací zařízení a ta alej jí v tom bránila. Odborník, který stromy viděl rozhodl, že jsou v pořádku a vykácení nedoporučil. Na OS Za Zdravá Napajedla podal pan podnikatel Kotásek trestní oznámení, že mu bráníme v podnikání, které bylo policií odloženo. Přesto, že v roce 2014 a 2015 jela ještě hliníkárna, která překrývala další zápachy nešlo si nevšimnout, že někdo začal škodit hlavně přes víkendy a pouštěl do ovzduší další a neznámé agresivní látky, které zamořovali domy a pozemky v okolí Slávie.Tyto praktiky trvaly až do roku 2017 a od června 2018 se vrátili a vykrývají celé víkendy už více jak 4 měsíce. Ti co tyto naschvály, které s žádnou výrobou nesouvisí dlouhodobě provádí a porušují tím zákony o ovzduší nejsou schopni pochopit, že občané chtějí žít v prostředí, kde nemusí mít obavy co vdechnou za svinstvo. Jako předsedkyně Zdravých Napajedel jsem informovala už v roce 2015 a 2016 paní starostku o neustálem obtěžování zápachem, kouřem celého okolí nad Slávií, ale v odpovědi na moji stížnost mě bylo sděleno, že to není v její kompetenci. Na rozdíl od jejího postoje k tomuto závažnému poškozování životního prostředí se starosta Otrokovic postavil za své občany a snaží se je řešit.
Jako zastupitelka města jsem se snažila zmírnit dopady pro občany žijící u hlavní komunikace přes město, kde jim přejedou denně desítky kamionů a bohužel jim musím sdělit špatnou zprávu měření hluku nebylo překročeno a bylo v limitu. Vy, kteří jste denně tomuto hluku vystaveni s tím nebudete souhlasit a máte pravdu, protože v den měření byl provoz na komunikaci značně omezen. Další lokality jako Fatra kolonka, Malina 1 a 2, Zámoraví, okolí Slávie čekají na pomoc a zodpovědný přístup nového zastupitelstva. M. Malovaná ZM

(1191) volič
02.10.2018, 09:59:15

"Zajímavý" program mají Mladí za Napajedla. Jak uvádí už pracují na terénní cykosjezdovce, ale to že tam město nevlastní pozemky je tak nějak nezajímá. Poněkud zvláštní přístup k vlastnickému právu vlastníků pozemků.

(1190) Vilém Skála
02.10.2018, 05:44:48

Dobrý den pane Nepirát, kdybyste věděl, co nám teče v trubkách, tak byste se rekonstrukci vodovodní sítě nedivil. To, že chceme rekonstruovat vodovodní síť, kterou naše město využívá, neznamená, že nemáme o chodu města ani páru... Víme, že většina není v majetku města a proto je potřeba co nejvíce tlačit na majitele těchto sítí. A samozřejmě v zájmu města je, aby to platil vlastník.
Trochu mi u vás chybí hodnocení programu SPD... Třeba vážný systém na cestě od Topolné....
Jinak s tím hodnocením programu Pirátů souhlasím.

(1189) nepirát
01.10.2018, 19:44:10

no tak zde máme zase volby. denně dostávám do schránky volební materiály.V důchodu mám dost času si je pročítat. materiálů je sice hodně, ale svědčí o jednom - kandidáty, až na pár vyjímek nemají o chodu města ani páru. příklady - třeba ODS rozjede opravu vodovodů v užívání města! co to je? a kdo to bude platit - město, veolia, VAK ? ví vůbec jaké jsou vztahy mezi těmito organizacemi? Svobodní zase sloučí technickou správu se službami města - sro s příspěvkovou organizací ? No, ale vrcholem jsou piráti. zTi slučují skoro všechny městské organizace. Budou bojovat proti nekalému jednání a střetu zájmů. Proto celá jedna jejich strana je věnována VAKu. není náhodou lídr a jistojistě i autor volebního programu akcionář VAKU ? to je střet zájmů jako prase. Bude dbát na kvalitu projektové dokumentace. NO, to jsem zvědavý, jak bude kontrolovat projektanty.A co rozšíření plochy pro rekreaci u pahrbku ? nemá tam pozemkový zájem nějaký kandidát? nemá pozemky v trase zatím neuskutečněné cyklostezky ? Na zasedání umožníte přístup každému občanovi - to tedy bude asi na náměstí - 7700 občanů. Ale vážně, viděli jste někdy tlačenici před jednací síní?Nebudete zakázky zveřejňovat ve svátky - a máte důkaz, že se to tak nyní děje? Zahájíte diskuzi o stavbě cyklostezky kolem I/55 do Otrokovic. kromě toho, že již jsem tam viděl projektanty, tak někdo musel prosadit cyklostezku přes dálniční nadjezd, v plánu tam je. Vy jste to ale nebyli.Dál nebudu pokračovat. takže pane Čabla, buď jste na zastupitelstvu nedával pozor, což je trestuhodné ale ne zakázané, nebo schválně manipulujete, a to je horší. Zřídíte stavební výbor? jaké bude mít pravomoci, nebo to bude něco jako národní výbor ? to už tu jednou bylo. Jak víte, proč byl zrušena stavební komise ? jaké měla pravomoci - pouze poradní orgán rady a zastupitelstva, žádné pravomoci neměla !!! víte vůbec. o čem mluvíte ?

(1188) napajdlak
26.09.2018, 15:53:36

Taky bych rad, aby mesto zamek koupilo, asi na koupi by melo, ale co potom? Ty čtyri hotelove pokoje asi moc nevynesou.a kdyz, tak zamek neslouzi napajedlakum, proc ho dotovat. Neco jineho je asi jednani o pruchodu

(1187) Nevolička ODS
26.09.2018, 15:28:33

Chci reagovat na příspěvek č. 1182 p. Skály. Velmi se mi líbil, protože neagresívními argumenty nám oživuje některé už (po)zapomenuté skutečnosti a fakta….. Zaujal mě ale zejména poslední odstavec jeho příspěvku, v němž autor vyslovuje domněnku, že ne všechno je z hlavy p.Malované a tím je někým pravděpodobně využívána k propagaci a přitom není schopen tento člověk vystoupit z anonymity. U jedné profese se takový člověk nazývá „řídící důstojník“. S touto jeho domněnkou souhlasím a mám stejný pocit. Při sledování přenosů ze zastupitelstva mám po vystoupení některých zastupitelů (ale hlavně dvou nejstarších zastupitelek) pocit, že při jejich čtení předem připravených cizích textů se občas „ztrácí“ a působí nevěrohodně. Řídící LuLo tak nemusí ani vystupovat. Hlavní je, že se těmito vystoupeními „drží kurz“ - když použiji předvolební slovník. Přeji nám voličům šťastnou ruku při výběru věcných, rozumných a hlavně samostatně uvažujících zastupitelů, kteří budou dobře sloužit VŠEM občanům Napajedel.

(1186) volič
26.09.2018, 07:34:15

Tak jsem si přečetl volební leták strany ANO, spíše však paní starostky a jejich přívrženců a je to opravdu zajímavé čtení. Jen například: Když se jednalo o koupi zámku paní starostka uváděla že město nemá peníze muselo by se zadlužit apod. V letáku je ale uvedeno, že má město vice jak 100 milionů volných prostředků. Má tedy město peníze, a mohlo koupit zámek, nebo má peníze jen na projekty(mimochodem skutečně zadlužující město do budoucna)schválené paní starostkou a několika podporovateli a na ostatní ne?
Nebo paní starostka a ostatní se celých 12 let pokoušeli MP zrušit a když k tomu nedošlo, alespoň co nejvíc omezit její činnost a najednou budou její činnost podporovat a dokonce její činnost zefektivňovat?
Myslím že to jsou zase jen sliby pro voliče, jako již tolikrát ale po volbách se vše zase vrátí zpět do starých kolejí, pokud na radnici nepřijdou noví lidé

(1185) napajedlák
25.09.2018, 14:40:54

Nevím proč se zabýváte těmito stránkami. Většina příspěvků pochází asi ze 4 IP adres pouze příspěvek má jiné jméno. A jenom na okraj již se těším až zástupci SPD po vítězných volbách budou na vjezdu do Napajedel od Topolné instalovat vážný systém, asi neví co to obnáší, čest jejich práci.

(1184) Volič
24.09.2018, 16:18:03

Dnes jsem dostal vol. list ANO. Opravdu držíte linii už 12 let, kdy nic nekomunikujete s občany, kdy si uděláte to, co vás právě napadne, i když s tím občané nesouhlasí. Nejsem příznivcem Pirátů, ale v jejich spotu mají pravdu o Klubu kultury v zámku. Ten zámek je neodpustitelná chyba kterou jste udělali, bez nás občanů.

(1183) Vilém Skála
24.09.2018, 08:54:09

Ještě přidám odkaz na ten článek https://zlin.idnes.cz/znecisteny-vzduch-ve-zlinskem-kraji-z-polska-ostravska-i-kominu-rodinnych-domu-gd3-/zlin-zpravy.aspx?c=A151009_2197224_zlin-zpravy_ras.

(1182) Vilém Skála
24.09.2018, 08:48:07

Dobrý den paní Malovaná,
hned ráno jsem dostal upozornění, že jsem byl vyzván, abych Vám něco vysvětlil. I když to asi nepůjde, přesto to zkusím. Nejdříve ale musím říct, že si vážím toho, že se dokážete podepsat. Což, když si po delší době pročítám některé zdejší příspěvky, většina nedokáže. Ale to není důležité.
Chcete, abych vysvětlil, proč jsem Vás nazval populistkou a abych vysvětlil, proč je každý víkend zamořováno ovzduší ze Slavie.
Tak se do toho pustím.
Celé své volební období vyzýváte vedení města, aby „něco dělalo s podnikateli ve Slavii“. Chytla jste se populistického rozdělení společnosti na podnikatele a ty ostatní. Myslíte si, že podnikat je jednoduché? Myslíte si, že je jednoduché každé ráno vstávat s tím, že nevíte, jaký bude další vývoj ekonomiky, jestli vám zaplatí věřitelé, jestli budete mít dost schopným lidí na zakázky a jestli ty zakázky vůbec budete mít? Ano, pokud to vyjde, tak se vám může začít dařit a máte i více peněz než např. zaměstnanci. Tohle nevíte, protože jste to nikdy nezkusila. Měla byste ale, jako bývalá účetní Fatry, vědět, co je základ ekonomiky. Je to soukromá sféra. Chápu, že v době totality se to takhle nevidělo, ale je to prostě tak.
Celé své volební období řešíte pouze jednu věc. A tou je objekt bývalé Slavie v Napajedlích. Je sice pravda, že jste svou pozornost na chvíli zaměřila na stavbu skladu pneumatik u Kvítkovic. Ale jinak je to pořád stejné. Neustále někoho vyzýváte, aby „něco“ dělal. Co jste udělala za své volební období pro občany Vy? Navrhla jste někdy něco (kromě čtení dopředu nachystaných textů), co by občanům zkvalitnilo život? Kromě návrhu na to, aby mezi obydlenou a průmyslovou zónou vznikla nějaká zeď (ale hlavně ne na vašich pozemcích!!!), která by v žádném případě neřešila to, co říkáte – viz. moje vysvětlení níže. Máte funkci zastupitele a to něco znamená!!! Máte od lidí mandát k jednání. Můžete chodit po úřadech, po firmách, po občanech. Několikrát jste zmínila na zastupitelstvu daň z nemovitosti s tím, že paní starostka ji slíbila snížit… Proč jste s opozicí nezkusili za 4 roky tuto daň snížit? Proč to pořád chcete po ostatních? Proč se zaměřujete celé 4 roky pouze na tu část, kde bydlíte a ne na celé Napajedla? Volili Vás lidé z celého města.
A ohledně „smradu ze Slavie“. Paní Malovaná, v roce 2015 jste na těchto stránkách zveřejnili článek o tom, proč má Zlínský kraj problém s ovzduším. Můžete si ho znovu přečíst? Najdete ho v historii. Tady je další část populismu: Krásně jste vyjmenovala „zamořené ovzduší“ okolo Slavie v sobotu a neděli. Máte nějaký důkaz, že to bylo ze Slavie? !!!! Máte nějakou fotku? Proč, když podle Vás někdo pálí ve Slavii mršinu, nezavoláte policii? A slévárenský smrad? Nespletla jste si dobu? Nebyl zde náhodou slévárenský smrad v době, kdy ještě firma Slavia fungovala? Paní Malovaná, bydlím na Nábřeží přímo u řeky Moravy. A zde je zakopaný pes. Přesně jak se píše v tom článku z roku 2015 – řeka Morava sebou táhne „všechno“ . Zeptala jste se někdy lidí z opačné strany města, jestli jim náhodou taky někdy něco nesmrdí? Můžete mi věřit, že ano. Je to to, co „nese“ řeka. Mezi Vámi a řekou je areál Slavie. Tady je vysvětlení toho, že Vám to připadá, že to jde všechno ze Slavie. A kouř na vaší ulici? Nevím, jestli to nevidíte nebo nechcete vidět. Ale já to vidím. Vidím to, čím spousta lidí ve vašem okolí topí. V areálu Slavie je většina firem napojena na plyn, a ten kouř nedělá. A hlavně ne v 22 hod. v noci… V areálu Slavie probíhá průmyslová výroba a ta sebou samozřejmě nese ve všední dny určitý hluk. Ale to, co jste přednesla na zastupitelstvu, nemohlo zůstat bez odezvy. To bylo to, co nás dohnalo k sepsání onoho letáku. Řekla jste, že je tam smrad a hluk 24 hodin denně, že se všichni spojíme jako komando a po Vašem vystoupení v zastupitelstvu na druhý den pustíme své stroje a auta naplno tak, abychom se Vám „pomstili“. Přijde Vám to všechno logické? Myslíte, že nemáme na starost nic jiného než Vaši osobu?
Já vím, že ne všechno je z Vaší hlavy a proto mě mrzí, že Vás někdo využívá k této propagaci a není schopen vystoupit z anonymity. Mrzí mě to i kvůli tomu, že ač se ve spoustě věcí neshodneme, „jdete s kůži na trh“, jste skoro 4 roky zastupitelkou, a to chce odvahu. Víte sama, že jsem byl jediný z areálu, který se s vaším sdružením bavil, i když jste si mě při posledním společném sezení před několika lety na Malině „dobírali jako podnikatele“…


(1181) Malovana
23.09.2018, 22:56:40

V neděli 23.9.2018 jsem zaznamenala od
8-9 hodin kouř ze severní části areálu, průběžně v dopoledních a odpoledních hodinách slabší chemický zápach, od 14.00 do 17.00 hodin neidentifikovatelný zápach z jižní části areálu Slávia.

(1180) napajdlak
23.09.2018, 16:36:02

Občas citim smrad, asi z prusinek,no ale dřív lidi měly krávy v každém baráku a přežili to

(1179) Malovana
22.09.2018, 23:35:39

Obracím se tímto příspěvkem na pana Viléma Skálu podnikatele ze Slávie , který podepsal spolu s panem Kotáskem leták, ve kterém informoval občany Napajedel o tom, že jsem populistka, a aby korektně vysvětlil proč je každý víkend ze Slávie zamořováno ovzduší? Do ovzduší jsou vypouštěny agresivní látky, které způsobují občanům v nejbližším okolí areálu Slávia značné zdravotní problémy.V podstatě je každý víkend stejný a trvá to již 4 měsíce.
sobota 22.9. - celé dopoledne silný chemický zápach, ve 14.00 zápach spálené mršiny, 17.00 slévárenský zápach, 22.00 kouř v celé ulici.
Vzhledem k tomu, že jsou před námi komunální volby a oba jmenovaní jsou na kandidátce za ODS očekávám, že sjednají nápravu a neustálé obtěžování zápachy celého okolí areálu Slávia vyřeší v zájmu občanů.
Tento příspěvek jsem se rozhodla napsat, protože se na mě denně obrací občané z ulic 2. května, 1. máje, K Pahrbku a Maliny 2 a stěžují si na neustálé zápachy. Ke stížnostem a velké nespokojenosti občanů přispívá také častý zápach z gumy přicházející z Otrokovic a obtěžující zápach z Prusinek. O stavu ŽP budu průběžně občany na stránkách ZN informovat. Malovaná ZM

(1178) maliňák
22.09.2018, 18:59:59

Tak co p.starostko? Ani včera večer jste necítila ten strašný smrad po celé Malině?
Máme Prusinky, průmyslovou zónu, kompostárnu a k tomu Barunka Otrokovice. A nic se neděje.Podle Vás je ale všechno v pořádku.

(1177) napajdlak
21.09.2018, 18:53:46

Takjsem na tom zastupitekstvu byl.hoste co chtěli se vlezli. Potom starostka zastupitelum poděkovala a vyzvala je k návratu. Nějak se jim nechtělo. Aroganci moci jsem neviděl. Kandidujte, vyhqpejte a dělejte to po svém

(1176) Alois
21.09.2018, 15:41:44

Zdravím Vás pane Vladimíre. Máte svatou pravdu o aroganci moci, ale nedivte se, když bez skončení a rozloučení se na ZM se rychle spěchalo do hospody ke kamarádovi p. Vycudilíkovi.Je zcela zřejmé, že měla strach z přítomných občanů, tak raději provedla toto. Ale tím dala na vědomí, jak si váží spoluobčanů.

(1175) volička
20.09.2018, 18:30:12

Když máš málo času tak doplníš kandidátky i rodinnými příslušníky to mě nevadí je to stejně jen o předních místech na kandidátkách. Jako problém vidím, když se skládá povolební koalice a v tom nespravedlivém a složitém přepočítávání podle podivných koeficientů se nestačím divit, kdo se dostal do vedení radnice.

(1174) Vladimír J.
20.09.2018, 10:08:05

Tak jsme se konečně dočkali.Starostka se předvedla v celé své kráse jak si váží občanů a jak jimi pohrdka. Záměrně přerušila zastupitelstvo a šla předávat diplomy. Přesto na kabelovce dlouhou dobu byla označena přestávka a pak přešli na normální program KB. To nikdo neuznal, že po tak zv.přestávce
se mohlo oznámit, že další vysílání nebude. To se starostka bála té spousty lidí, kteří si neměli ani kam sednout? Proč tak pohrdá námi občany?
Snad už jí odzvoní!!!!

(1173) volič
20.09.2018, 06:59:33

Při pročítání kandidátek jsem si všimnul, že na některých kandidátkách je i několik rodinných příslušníků. Vypadá to tak, že by se pro některé kandidáty měla po volbách radnice stát rodinným podnikem

(1172) Věra K.
19.09.2018, 22:55:21

Poslední ZM mě zklamalo, protože jsem očekávala ještě diskuzi a ta se nekonala.


 Jméno *
 E-mail *
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
8 + 9=

Sdílejte tento obsah na sociálních sítích...