Nový
(1271)
(971) Realista
31.05.2017, 19:30:10

Nevím kdo měl dle paní Aleny požádat. Já? Nejsem ani z Napajedel, tak asi sotva. Proč jste tedy nepřesvědčili, jako občané Napajedel, Vaše zastupitele, aby donutili Zlínský kraj ke koupi zámku pro Vás občany? Třeba by tam ve svém rozpočtu zbytečných pár desítek milionů našel. Akorát nevím, jak by to potom vysvětloval zbytku měst a obcí v kraji, že Napajedlákům kraj koupil zámek, pak bude dalších pár mega dávat do oprav a pak na trvalo platit nějaký ten milionek za provoz ročně. Možná by chtěli o ostatní koupit nějaké zámky...

(970) Alena
31.05.2017, 14:45:40

Pane Realisto, když je tedy tomu tak jak říkáte, proč jste nepožádali taky kraj o pomoc k odkoupení zámku. Jistě by ho využil i kraj. Jenže když se nechce, tak se nedá nic již teď dělat.

(969) Realista
29.05.2017, 21:21:56

Reakce na předešlý příspěvek: Opakuji ještě jednou, že uvedený opravený zámek v obci Lešná nepatří obci, ale Zlínskému kraji - to jsou 2 rozdílné subjekty, které spolu nemají nic společného. Obec vzhledem k tomu, že uvedená nemovitost není v jejím vlastnictví, na opravu či koupi zámku nemohla žádné dotace dostat. Info je zdarma a volně přístupné v nahlížení do katastru nemovitostí.

(968) Alena
28.05.2017, 20:35:58

Takže to, co uvádíte není pravda. Obec se postarala, aby zámek zůstal pro své občany za pomoci dotací a z min.kultury. Ale to se musí chtít a starat se. Jenže když máme barabiznu, tak co?

(967) důchodce
26.05.2017, 09:36:07

Pan realista se poněkud plete. T.zv. jižní spojka nebude napojena na dálnici ale na stávající cestu kolem Fatry.Jediné připojení na dálnici je na sever od výjezdu z Napajedel.

(966) Napajedlák
26.05.2017, 07:50:11

Vedení radnice může brát tyto příspěvky jako anketu s názory občanů. V Napajedelských novinách, které vydává město nemá občan šanci přijít s nějakým kritickým článkem. Pardon v posledních novinách byl otištěn článek panu Tomáši Čablovi.

(965) udivený
25.05.2017, 21:06:38

tak jen zírám. Někdo si dal tu práci a na základě lehce zjistitelných informací vyvrátil bláboly. jsem zvědav, zda to pomůže. Ale asi ne. nezapadá to totiž do filosofie tohoto plátku - plivat a plivat a pomlouvat. a k tomu územnímu plánu - mám dojem, že se několikrát projednával na zastupitelstvu a připravoval se mnoho let. Tak jsem dost dobře nepochopil "napajedláka" se svou poznámkou že byl územní plán zveřejněn bohužel až po schválení

(964) Realista
25.05.2017, 19:28:42

Upřesnění příspěvku pana Napajedláka (920): Jižní spojka naopak ulehčí jižní části města, jelikož veškeré auta od Topolné a veškeré nákladní automobily nebudou přes tuto jižní část města projíždět, ale odbočí již před městem. Nemyslím si, že by toto rekreanty zrovna trápilo, spíš to budou mít blíž na dálnici a tím pádem na okolní výlety a nemusí znečišťovat město průjezdy. Nejedná se ovšem o obchvat, ale o jižní napojení na dálnici, aby to měli občané z jižní části blíž a nemuseli až skoro až do Kvítkovic a nejezdili přes jižní část města např. náklaďáky se štěrkem ze štěrkovišť. Přístav by měl být, ale ustavičně proti němu bojují naše opoziční nejmenované zastupitelky. Tím sem ty rekreanty nepřitáhnem... Ty 4 domy jsou mimo spojku, takže tudy taky kritika nevede. Proč se tady každý kritik skovává anonymně a nemá odvahu osobně vystoupit na zastupitelstvu, které je veřejné. To se to kritizuje pod rouškou tmy...

(963) Realista
25.05.2017, 18:54:39

Upřesnění příspěvku paní Aleny: Zámek v obci Lešná nepatří obci, ale Zlínskému kraji, takže obec s tímto zámkem nemá nic společného. Ani jej obec nekoupila, ani neopravila a ani jej neprovozuje. A takhle zavádějící jsou i ostatní kritické příspěvky na těchto pomlouvačných stránkách, které slouží jen pro léčení si osobních komplexů a kritice všeho, přičemž nikdo z těchto kritiků, kromě výčitek a pomluv pro ostatní nehne ani prstem. Kritizovat umí každý...

(962) Napajedlák
25.05.2017, 12:26:25

Prostudoval jsem si přílohu ÚP v Napajedelských novinách bohužel až po jeho schválení. Mimo jiné nechápu navrženou spojku cesty u RS Pahrbek, která má zajistit obchvat Napajedel. Pokud je toto schváleno ÚP nechápu proč tam byla povolena výstavba čtyř nových domů. Tato spojnice mezi dálnicí a cestou na Topolnou poškodí jižní část města a na rekreanty můžeme zapomenout. A co ten slavný přístav bude se tam budovat?

(961) Alena
25.05.2017, 07:13:20

Na NTV v regionu Zlín byl uveden příspěvek o zámku Lešná.Protože jsem nevěděla, že existuje ještě jeden zámek Lešná, tak jsem tam v neděli jela.K mému velkému překvapení je to velký zámek,který je po opravě 5 let a kdy byl zpřístupněn veřejnosti. Jsou tam různé výstavy jako kostýmy našich herců, jako p. Kabátové, p.Beneše , Oldřicha Nového a jiných. V další je výstava různých zvířat,motýlů a ptáků, v další je naše příroda, kde je průřez 280 let starého stromu a v neposlední řadě je zachována původní třída, kde chodili do školy než byla postavena nová škola.Setkala jsem se tam se dvěma ženami, které si ukazovaly, kde která seděla.Dále je zámek celoročně využit pro koncerty, přednášky, besedy s občany a svatební obřady.Jedná se původní majetek Kinských. Pak jsem šla do parku, který byl nádherně rozkvetlý různobarevnými azalkami, rododendrony, kde je vedena naučná stezka a na opěradlech laviček jsou popisy různých stromů a dřevin. Tento den byl určen jako květinový, kde byla výstava květin včetně prodeje. Ve vstupní hale se prodávalo domácí cukroví a různé koláčky. Venku pak občerstvení včetně grilování. Ve 14 hodin začal koncert a protože bylo celkem chladno, tak jsem si vzala ze stohu "Valašské noviny". K mému velkému překvapení jsem uviděla fotku našeho kláštera, který vyhrál nějakou cenu. Jenže tam není uvedeno, že přesto, kolik bylo vynaloženo peněz na opravu, že je po kotníky ve sklepech vody, která prolíná a opadává omítka jak v kapli, tak na soklu.
Obec Lešná je asi 10x menší jak naše město a zvelebili si zámek včetně parku. Jen u nás necháme DOMINANTU MĚSTA, přejít do cizích rukou kdy si pan Ohnoutek dovolil veřejně prohlásit, že o takovou BARABIZNU nemá město zájem.Důležité je, že se pořád nesmyslně buduje okolo kina. Však víme proč a pro koho!!!
Budoucí generace bude neblaze vzpomínat na rozhodnutí několika jedinců nynější rady včele s vedením města.

(960) také volič
24.05.2017, 11:23:04

pane, potěšil jste mne. Poprvé někdo napsal, že v dnešní době nikdo nedělá nic zadarmo. Doktora si samozřejmě platíme, stejně tak jako školné a pod. Stejně ani rádio není zadarmo. Jen to dle mne platí firmy v reklamách. No aby reklamy byly účinné, musí to radio lidi poslouchat. A když je tam něco o vašem městě, tak si to poslechnete. A je to.

(959) občan
24.05.2017, 10:32:35

k příspěvku 916 :
A koho chleba jíš?

(958) občan
24.05.2017, 08:33:52

Neříká se čí chleba jíš toho píseň zpívej?

(957) Volič
24.05.2017, 08:18:18

Děkuji Vám p. ředitelko za vysvětlení.Jen se musím divit tomu, že v dnešní době někdo něco dělá zadarmo, jako rádio Brno.¨
Ke kinu jsem se nikdy nevyjadřoval, ale když jste to vzpomněla, tak by mě moc zajímalo, kolik město na toto pro nás tak velkolepé kino doplácí? Bylo by moc nutné, abyste na zastupitelstvu řekla jeho výtěžnost, nebo prodělečnost. Nás obyčejné občany by to moc zajímalo.
Děkuji .

(956) také volič
23.05.2017, 21:09:47

pane "voliči"- tak vidíte, záhada je vyřešena. Žádná starostka, ale klasická práce klubu kultury. Myslím, že je pořád lépe občany informovat o úspěších které jsme v Napajedlích dosáhli a co se povedlo, než plivat stále na někoho špínu. A když píši "My", tak nemyslím jen zvolené politiky, ale i nás občany. Což není úspěchem kultury, když v době, kdy je v televizi spousta filmů je kino při divadelním festivalu vyprodané ? Nesvědčí o naší kulturnosti i to, že oslavy svatého Václava jsou plné občanů nejen od nás, ale i z okolí? Samozřejmě dík pořadatelům, ale bez nás občanů, by se ta akce stejně nemohla konat. A je spousta jiných hezkých věcí v našem městě. Tak dík všem, co o něm hezky píší nebo mluví.(955) Kateřina Barešová
23.05.2017, 14:56:34

Klub kultury Napajedla má s rádiem Český rozhlas Brno smlouvu o mediálním partnerství. Všechny příspěvky v rádiu jsou zdarma. Rádia a především toto o dění v Napajedlích informují zcela zdarma, na základě zaslané tiskové zprávy nebo kontaktování a jejich zájmu. S rádiem Český rozhlas Brno je navíc skvělá spolupráce, do Napajedel jezdí rádi.
Dále bych chtěla reagovat na další anonymní příspěvky o návštěvnosti Kina Napajedla. Samozřejmě, že některé projekce mají nižší návštěvnost do 10 diváků. Oproti tomu jiné projekce mají návštěvnost větší - do 30, 50, 80 nebo 170 diváků. Můžete se informovat, jak fungují jiná kina a mohu vás ubezpečit, že to nebude jiné. Divácky úspěšné filmy vždy zadotují ty, které mají návštěvnost sice menší, ale za to jsou to kvalitní snímky, které si svého diváka hůře hledají. Máme zde pravidelné diváky také ze Zlína, Otrokovic a okolních obcí. Není tedy pravda, že do kina v Napajedlích chodí pouze, jak jsem zde četla, 3 nebo 8 lidí.

(954) Věra K.
23.05.2017, 13:57:43

Dnes jsem náhodou shlédla pořad na ČT 2, kde firma Femarket zamořila půdu ve Skašticích. Tento dokument mě velmi oslovil jak si mohou podnikatelé dělat v naší DEMOKRACII co chtějí. Naprostá nečinnost kompetentních úřadů.

(953) také volič
19.05.2017, 17:12:03

no, a není to fajn, když se o nás mluví v radiu. A jestli to tam posílá starostka, tak má můj obdiv.

(952) Volič
19.05.2017, 09:27:47

Také pane Voliči. Omlouvám se, že teprve odpovídám na Vaši nejapnou odpověď, neboť jsem byl v nemocnici. Tam teprve vidí co je opravdu nejdůležitější. Ale k Vaší připomínce bych rád sdělil, že to by musela být znovu náhoda, když druhého dne byla zase reportáž radia Brno o kultuře u nás. Záhady a náhody se holt dějí.

(951) také volič
12.05.2017, 20:42:30

ach bože, kdyby blbost kvetla, byl by jste samý květ. Nevím, jak to bylo s rozhovorem přesně, ale pokud mám zkušenosti, tak rozhlasáci se přiřítí kamkoliv, kde se něco děje. Tak pokud viděli jako spousta z nás na nábřeží velký žebř a hasiče, tak se asi ptali starostky co to znamená. Já myslím, že za to nic platit nemusela. Tak trochu rozumu do hrsti.

(950) Volič
12.05.2017, 11:32:28

Tak aspoň když nám p.starostka přes radio Brno sdělí, že hasiči jsou připraveni i na velký požár. Je vidět, jak je s tímto rozhlasem propojena a jak jí jdou na ruku. Zajímalo by mě kolik taková zpráva (kterých je neurekom) stojí a zda je to placeno z našich nehorázných daní?

(949) Volič
11.05.2017, 06:14:33

Tak se nám to krásně ve vládě a v parlamentu se....
Kdy to začne konečně i u nás? Samá lež, korupce a kamarádičkování. Všechno víme, přátelé - nebo nepřátelé nás, vašich voličů. Víte o nás jen před volbami.

(948) hokejista
05.05.2017, 06:10:24

ještě že mi hokejisti v Napajedlích nemáme stadión ani halu. Tak jsme v klidu

(947) Fotbalista
03.05.2017, 09:09:27

Právě ve zprávách oznamují, že policie dělá zátah na hospodaření fotbalu a sportu.
Taky u nás by se mělo prověřit hospodaření těchto aktivit, hlavně fotbalu.


 Jméno *
 E-mail *
 Web

 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
8 + 6=

Sdílejte tento obsah na sociálních sítích...